Udělejte si pouť k pomníku nenarozeným

Zajímavým cílem poutního výletu se může stát nedávno odhalený pomník nenarozeným dětem u České Třebové. Do tohoto města se snadno dostanete vlakem. Od železniční stanice ke kostelíku P. Marie Pomocné v lokalitě Hory, kde je pomník instalován, je to pěšky po zelené turistické značce asi dva a půl kilometru.

V České Třebové byl odhalen a požehnán pomník nenarozeným dětem, k němuž mohou putovat rodiče, kterých se tato bolestná zkušenost dotkla. Tato informace byla zveřejněna začátkem října 2016 na internetových stránkách Biskupství královéhradeckého a na stránkách Hnutí pro život. Má jít o teprve druhý pomník věnovaný zemřelým nenarozeným dětem v České republice. Je ztvárněn jako dlaně svírající poupě. Autorem pomníku je Petr Rejman z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice.

Pomník nenarozeným dětem u České Třebové. Foto: Vojtěch Cekota

Pomník nenarozeným dětem najdete venku před kaplí Panny Marie Pomocné v lokalitě Hory, asi dva a půl kilometru pěší chůze po zelené turistické značce od železniční stanice Česká Třebová.

https://mapy.cz/s/lagafatamu

Při putování k pomníku nenarozeným dětem překonáte od českotřebovského nádraží převýšení asi 130 metrů. Pokud budete mít štěstí na pěkné počasí, lze doporučit další túrku po turistických značkách přes pravěkou osadu Křivolík (skanzen) až na Kozlovský kopec (601 m), kde se nachází Chata M. Švabinského s občerstvením a ocelová rozhledna s širokým výhledem na Krkonoše, Orlické hory, Jeseníky i Králický Sněžník. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 33 metrů nad terénem a vede k němu 174 točitých schodů.

(vc)