Jiří Čunek byl zvolen lídrem KDU-ČSL ve Zlínském kraji

V sobotu 19. března se uskutečnila krajská konference KDU-ČSL Zlínského kraje. Více než osmdesát delegátů volilo lídra kandidátky a pořadí dalších čtyř míst na kandidátní listině. Lídrem a kandidátem na hejtmana byl zvolen Jiří Čunek. Neměl protikandidáta a získal 69 hlasů ze 78 možných.

„Tak výrazné podpory si vážím. Je to závazek a současně i výzva. Před námi nyní stojí několik úkolů. Musíme nejdříve doplnit zbývající místa na kandidátce. Chci, aby na ní byli lidé, kteří mají podporu ve své obci a mají chuť změnit situaci v našem kraji k lepšímu. Nečeká nás lehká práce. Z evropských peněz jsme získali pro období 2013-2022 proti ostatním krajům minimální peníze. Nejsou řešeny dlouholeté problémy kraje, jako je nevyužitá holešovská průmyslová zóna, hospodaření a rozvoj nemocnic nebo nedostatečné financování sociálních služeb. Musíme reagovat na nové hrozby, jako je například ohrožení suchem. O tom všem budou podzimní krajské volby. Budeme nabízet aktivní a kompetentní kandidáty a kvalitní program, který bude řešit problémy našeho kraje a zároveň rozvíjet naše silné stránky,“ vysvětluje Jiří Čunek.

Delegáti krajské konference dále zvolili další čtyři místa na kandidátce. Na druhém místě byl zvolen Mgr. Miroslav Kašný, bývalý náměstek primátora Zlína a v současnosti krajský a městský zastupitel ve Zlíně. Třetí místo kandidátky obsadil starosta Starého Města Josef Bazala, který se dlouhodobě zabývá problematikou dopravy v kraji, na čtvrtém místě byl zvolen Ing. Pavel Botek, starosta Ostrožské Nové Vsi, krajský zastupitel a odborník na krajský rozpočet. Páté místo kandidátky získala Mgr. Šárka Jelínková, která v současné době pracuje jako ředitelka Centra pro seniory Zahrada v Bystřici pod Hostýnem a zároveň kandiduje do Senátu v obvodě Kroměříž. Ostatní místa kandidátky bude vybírat krajský výbor KDU-ČSL na svém zasedání 4. dubna 2016. Následně 6. dubna bude na tiskové konferenci ve Zlíně představena kompletní kandidátka KDU-ČSL do krajských voleb a základní programové priority.

(Tisková zpráva KDU-ČSL)